Top
 

Viena diena Madride

madrido herbasUžsibaigė dar vienas kelionių maratonas ir šį kartą paskutine stotele tapo Madridas. Nieko nesitikėjusi likau labai nustebinta šiuo miestu ir asmeniškai man vienos dienos pasirodė per mažai. Labai norėčiau ten nuvykti dar kartą ir pageidautina vasarą. Gaila, kad oras nekoks buvo. O gal čia po Kanarų oras mane taip blogai paveikė? Na, oras nuliūdino, o miestas nudžiugino. Ir nors čia nebuvo nei vandenyno nei papludimių, Madridas pakerėjo savo istoriniu ir meniniu paveldu. Eh, kokie ten muziejai, kvapą gniaužianti architektūra nepaliks abejingų. Ir kaip jie sugebėjo tiek skirtingų didingų pastatų taip meistriškai įpaišyti į vieną miestą? Harmonija visur ir visame. Tačiau tai ne vien tik gražus miestas. Tai ir kultūros miestas. Žodžiu, Madridui tariu riubų TAIP!

aikste madride

Some tip for your trip:

1. Oro uostas yra nežmoniškai didelis, bet iš jo į centrą važiuoja metro, o tai didelis pliusas!

2. Viešasis transportas pakankamai brangus. Turėkite šitą omeny.

3. Apsistojome Cortezo viešbutyje, kuris yra centre. Už dvi naktis sumokėjome 140 Eur. Pusryčiai patiko, patarčiau ir juos paimti. Kaina asmeniui 7 Eur.

valdovu rumai madridas

4. Būkite labai atsargūs ir saugokite daiktus. Kišenvagių daug!

5. Turistinio autobuso tikslios kainos asmeniui nepamenu, kažkas apie 24Eur. Biletą galima įsigyti ir viešbutyje ir pačiame autobuse.

valdovu rumai

6. Labai patariu apsilankyti Madrido valdovų rūmuose. Įprasta bilieto kaina- 11Eur asmeniui, tačiau žiemos metu nuo 16 iki 18 val įejimas nemokamas! Eilė- taip, bus didelė! Tačiau juda greitai. Svarbus momentas- akcija galioja tik ES piliečiams, todėl BŪTINAI TURĖKITE PASĄ, kitaip teks sumokėti.
7. Labai įdomi vieta pavalgyti- Mercado de San Miguel. Toks alia turgelis, kuriame ir austrių su šampanu pasiurbti galima ir kitų labai fainų užkandėlių bei desertų surasti.

mercado de san miguel madridas

el botin madridas8. Na ir El Botin, restoranas su nenutrūkstančią istoriją nuo 1725 m. Įtrauktas į Gineso rekordų knygą kaip seniausias restoranas PASAULYJE! Ir taip, jis randasi Madride! Patarčiau staliuką rezervuoti iš anksto nes tada galite tikėtis geresnės vietos antrame ar trečiame aukštuose. Nors video sakiau, kad kainos yra nemažos ir aš nemelavau, pajautus aptarnavimo lygį,  paragus maistą ir pamačius porcijas, vis tik savo nuomomę pakeičiau. Restoranas vertas kiekvieno euro, kurį jus ten išleisite.

9. Ko nepasariau, o reikėjo- išmokti ar bent jau pamatyti tikrą ispanišką flamenco!

Ir kaip visada, VIDEO:

Latest comments

  • Milda Katkutė 2018-06-28, 15:38 Atsakyti

    kūl straipsnis

Post a comment