Top
 

Sveiki atvykę į Latgalos regioną

#LatviaTravel pakvietė mums atvykti į Latviją ir susipažinti su dar nematytais Latvijos šalies regionais. Aišku aš iš karto sutikau, nes visų pirma labai myliu Latviją. Iki covido labai dažnai čia lankydavomės, o antra, ko gero tai paskutinis dar neaplankytas regionas Latvijoje. Buvome visur, išskyrus Latgalą. Šiandien skubu pasidalinti mūsų trijų dienų įspūdžiais ir aplankytomis vietomis. Tikiuosi, taip padėsiu jums su planu kelionei į Latgalą:)

Mūsų kelionė po Latgalos regioną prasidėjo nuo pažinties su Daugavpils miestu ir jo apylinkėmis. Tai antras pagal dydį miestas Latvijoje, kuriame galite pamatyti:

Daugpilio šratų gamyklą kuri yra seniausia šaudmenų gamykla Šiaurės Europoje. Vienintelė tokio tipo gamykla Baltijos šalyse ir vienas iš seniausių industrinio paveldo objektų Latvijoje. Gamykloje yra vienintelis Europoje veikiantis švino liejimo bokštas į kurį galima pakilti, o paskui produkciją pratestuoti tire.

https://www.latvia.travel/lt/lankytina-vieta/daugpilio-sratu-gamykla

Daugpilio tvirtovės Arsenalo pastate yra įkurtas Daugpilio Marko Rothko meno centras. Tai vienintelė vieta Rytų Europoje, kurioje galite susipažinti su visame pasaulyje garsaus menininko, abstrakčiojo ekspresionizmo pradininko Marko Rothko originaliais darbais.

https://www.latvia.travel/lt/lankytina-vieta/marko-rothko-meno-centras

Šmakovkos muziejus šiuolaikiškai ir įdomiai pasakoja apie senąjį Latgalos alkoholinį gėrimą – šmakovką, kuris yra regiono kulinarinio paveldo dalis. Ten pat vyksta šmakovkos degustacija, o patikusius gėrimus galima bus ir įsigyti.

https://www.latvia.travel/en/sight/shmakovka-museum

latgala

Iš Daugavpils mes pajudėjome giliau į Latviją, ir aplankėme Agluoną ir Preilius. Tai maždaug 50 km į šiaurės rytus nuo Daugavpils. Agluona įsikūrė nuostabioje vaizdingoje vietoje tarp dviejų ežerų, tačiau miestelio savivaldybėje ežerų yra daug daugiau. Vienas populiariausių yra Velnio ežeras. Deja, žiemą jis nelabai kuo išsiskiria iš kitų ežerų, tad aš labai norėčiau sugrįžti prie jo šiltuoju metų laiku. Kas be ko čia labai paplitęs ramus poilsis gamtos apsuptyje, o svetingų ir jaukių svečių namų yra užtektinai pagal kiekvieno norus ir poreikius. Mes buvo apsistoję @tuvakdabai

Latgalos regionas garsėja ir savo tradiciniais patiekalais bei gėrimais. „Mezinieku majas“ mes ragavome bulbiešnikus ir kliockas, o

Duonos muziejuje kartu su šeimininke latgaliete galėsite patys išsikepti duonos ir iš anksto užsisakę, pasimėgauti maistu pagal geriausias latgalių tradicijas.

https://www.latvia.travel/lt/lankytina-vieta/agluonos-duonos-muziejus

Mažame miestelyje Preiliuose mes aplankėme dvi galerijas – Miniatiūrinių lėlių karalystę ir Nester custom. Mane labiausiai sužavėjo tai, kad šie menininkai ( žinomi ne tik Latvijoje bet ir už jos ribų) neišvažiavo į didelius miestus, tačiau dirba savo gimtajame ir populiarina būtent gimtąjį kraštą. 

https://www.latvia.travel/lt/lankytina-vieta/leliu-muziejus-preiliuose

https://www.latvia.travel/en/sight/nester-custom-moto-metal-art-gallery

latgala
latgala

Paskutinę programos dieną mes artimiau susipažinome su Rėzeknės miesteliu – Latgalos širdimi, o pagal mus, labiausiai “prie kultūros ir sporto” miesteliu. Nors miestelyje gyvena nepilni 30K gyventojų, būtent čia 2013 metais buvo pastatyta absoliučiai nauja, aukščiausius reikalavimus atitinkanti akustinė koncertų salė GORS ( čia pas yra puikus restoranas „Zids“ ).

https://www.latvia.travel/en/sight/embassy-latgale-gors

O prieš porą metų duris atvėrė Rėzeknės olimpinis centras. Kažkada Rėzeknėje veikė net 12 sinagogų, tačiau išliko tik viena- žalioji sinagoga, kurioje organizuojamos labai įdomios ekskursijos su gidu, kuris papasakos viską ir dar daugiau apie žydų kultūrą.

https://www.latvia.travel/en/sight/rezekne-green-synagogue

Jeigu būsite Rėzeknėje, būtinai nuvažiuokite į Luznavos dvarą. Labai gražus dvaras, kuris suprojektuotas taip, kad išorinės sienos turi net 64 kampus. O taip pat pirminis šio dvaro savininkas buvo labai glaudžiai susijęs su Lietuva. Visai netoli dvaro yra puikūs svečių namai Svilupaunieki

Paskutine šios kelionės stotele tapo Kraslava. Čia aš galutinai įsitikinau, kad visi žmonės su kuriais per šias tris dienas buvo garbė pabendrauti yra neįtikėtinai draugiški, svetingi, nuoširdžiai mylintys ir gerbiantys savo kraštą. Neišdildomą įspūdį Kraslavoje man paliko porceliano lėlių kolekcija, kurią sudaro apie 2K eksponatų. Ir ten pat, grafų Pliaterių komplekse neseniai duris atvėrė Amatų centras, siūlantis workshop’us visiems. Ir vaikams ir suaugusiems. 

Informaciją apie visus lankytinus objektus galima surasti ( ir LT kalba ) https://www.latvia.travel/

@latgale.travel @latviatravel #LatviaTravel

#paidpartnership

latgala

Latest comments

Post a comment