Top
 

Penkta stotelė: Milanas per vieną dieną.

Milanas per vieną dieną,

na o tiksliau per vieną vakarą, vieną pilną dieną ir ankstyvą rytą. Ne visai tai, ko pakaktų norint gerai susipažinti su šiuo miestu. Bent jau man buvo per mažai,tačiau kai ką papasakoti vis tik galiu 🙂


Šis mano straipsnis susidarys iš trijų dalių, kuriuose aš papasakosiu apie tai, ką sugebėjau išspausti iš vakaro, dienos ir ryto Milane.

1. Madingasis vakaras Milane

Kaip visada įmetę daiktus į kambarį, mes sprunkame į miestą, norėdami kuo greičiau pradėti pažintį su juo. Ir vos įžengus į gatves, aš supratau, kodėl Milanas yra mados ir shopping’o sostinė! O, koks ten pasirinkimas! Kokios vitrinos! Aš negalėjau atplėšti akių nuo kiekvienos „damn” vitrinos! Tai yra shopoholiko rojus! Prabangus, elegantiškas ir įkvėpiantis puoštis. Ten jūs surasite kaip ir visų garsiausių dizainerių parduotuves, taip ir kolkas mažiau žinomų brendų „butikėlius”, su mažesnėmis kainomis, bet labai originaliais rūbais ar interjero detalėmis ar papuošalais ar apskritai viskuo! Tai miestas, įkvėpiantis kurti ir daryti biznį, nes visur tu matai potencialią galimybę verslui susukti.

Tą patį pirmą vakarą aš pastebėjau, kad Milane yra labai daug stilingų ir prabangių vietų vakariniams jaukiems pasisėdėjimams, ko pvz, trūksta Venecijai. Nedidelės, bet pilnos, net darbo dienomis vyninės, taip traukiančios ten užeiti…

2. Visa diena ekskursijoms

Antrą visą dieną mes skyrėme poluliariausių turistinių vietų apžvalgai. Puikus tam būdas- turistinis autobusas, vežantis tave per visą miestą, su galimybę bet kurioje stotelėje išlipti ir veliau vėl pratęsti kelionę. Svarbiausias vietas apvažiavome per porą valandų, o per ausines klausėmės gido pasakojimų apie miestą, istoriją ir t.t.Atvirai pasakius, nieko nežinojau apie Milaną, todėl klausiausi įtempusi ausis.

Buvo ypatingai įdomu išgirsti apie šio miesto istoriją, ir sužinoti, kad būtent Milane gimė ir kurė visame pasaulyje žinomas kompozitorius Džiuzepė Verdis, parašęs tokias operas, kaip „Ernani”, „Aida”, „Atila” ir t.t.

O taip pat Milane kurė viena iš plačiausiai žinomų istorijos asmenybių- tapytojas, rašytojas ir visų galų meistras Leonardo da Vinči. Būtent Milane, Šv. Marijos Maloningosios bažnyčios vienuolyno valgomajame, galima išvysti vieną iš jo žymiausių darbų „Paskutinė vakarienė”.
Na o apvažiavus visą miestą, man pasirodė, kad Milanas tapo ne tik dizainerių, bet ir visų architektų namais. Nes miestas, asmeniškai man, asocijuojasi su žodžiu „vinigrėtas”. Bet kurio istorijos laikotarpio, bet kurio stiliaus pastatus jūs surasite Milane!

 

3. Labai savotiškas rytas… Kapinėse. 

Milano kapinesTaip, būtent dėl Milano Cimitero Monimentale kapinių mes kėlėmės 6 valandą ryto tam, kad iki išvykimo spėtume jas pamatyti. Tai buvo mano antras, po Duomo Katedros, „must see” objektas. Vieta, kurią labai sunku aprašyti žodžiais, ją reikia pamatyti. Tai yra tikrų tikriausias mirusiųjų miestas- nekropolis. Kapinės, kuriuose buvo, o gal ir yra, laidojami žymiausi ir turtingiausi Italijos žmonės. O jiems pastatyti įspūdingi antkapiai ir mauzoliejai net ir po mirties pasako apie mirusiojo statusą. Tiek pompastikos vienoje vietoje priverčia galvoti, kad šeimoms, laidujosioms savo artimąjį, buvo žymiai svarbiau perspjauti „kaimyno” kapą, negu kad artimąjį palaiduoti.

 


Na vat, kažkaip taip apie tą Milaną. Labai gaila, kad visas mano filmavimas ir fotografavimas nuėjo perniek. Dingo ne tik Milanas, bet praktiškai visų atostogų nuotraukos. Todėl Milanas liko be video, bet mano prisiminimuose ir šiame straipsnyje.

Latest comments

Post a comment