Top
 

Kinija per dvi savaites. Zhangjiajie

Zhangjiajie, arba kur gyvena Avatarai

Iš Siano mes išskridome vakare ir po vidurnakčio nusileidome Kinijos mastu labai mažame miestelyje – Zhangjiajie, kuriame gyventojų skaičius siekia vos pusantro milijono. Labai mažas miestelis. 😀 Svarbu paminėti, kad pavadinimas Zhangjiajie šiam miesteliui priskirtas tik nuo 1994 metų, todėl neretai kai kur dar pasitaiko ankstesnis pavadinimas Dayong. Mano manymu, pats miestelis nėra vertas dėmesio, tačiau didelis jo privalumas – tai labai žemos kainos. Papasakosiu apie jas, o vėliau išsiaiškinsime tai, kas gi yra aplink miestelį ir kodėl ten apstu turistų. 

Lėktuvo bilietai iš Siano į Zhangjiajie (Hehua oro uostą) kainavo 126 Eur (du bilietai į vieną pusę). Apsistojome labai jaukiuose svečių namuose „Yunmengqi Boutique Guesthouse“. Už dvi naktis su pusryčiais sumokėjome 46 Eur. Tai tvarkingas nedidelis viešbutukas, kuriame dirba angliškai kalbantis ir labai malonus personalas. Svarbu paminėti ir puikią viešbučio lokaciją. Gyvenome netoli keltuvo į Tianmeno kalną ir šalia judrios gatvės, kurioje gausu kavinių. Apskritai, šiame miestelyje ir aplink jį, galima apsistoti labai gražiuose prabangiuose viešbučiuose už visai nedidelę kainą. Atskridę naktį nusprendėme užsisakyti transferį iš viešbučio, už kurį sumokėjome vos 30 juanių (4 Eur), taksi kaina buvo tokia pati. 

Viešbutis


Du vakarus iš eilės ėjome vakarieniauti į tą pačią vietinę kavinukę, kurioje už vakarienę sumokėjome irgi vos 30 juanių (4 Eur). Tiesa, čia susidūrėme su situacija, labai panašią į bandymą mus apgauti arba tiesiog įsiūlyti tai, ko mums visiškai nereikėjo. Pirmą vakarą, vos atėjome į šią vietą, mus pasodino prie staliuko, o šalia sėdėjo jaunų vaikinų kompanija. Jie tiesiog prilipo prie mano vyro, įkyriai siūlydami jam išgerti kažkokio gėrimo (greičiausiai tai buvo alkoholinis gėrimas). Vyras mandagiai atsisakė. Tada jie pradėjo mums kišti dėžutę su prieskoniais prie užsakytos sriubos. Dėžutė buvo nauja, supakuota. Jokiu būdu nenoriu pasakyti, kad kinai – nesvetingi žmonės, ir galbūt tai buvo tik būdas su mumis pabendrauti, tačiau esu prisiskaičiusi apie įvairius sukčiavimo būdus, todėl nusprendėme nepasitikėti nepažįstamais draugiškais kinais. Turbūt klausite: kokia yra tokio sukčiavimo sistema? Sutikus išgerti pasiūlyto gėrimo arba išpakavus įteiktą dovaną, jums gali tekti už visą tai sumokėti. Kokia bus tokio svetingumo kaina – išlieka paslaptis. Draugystė gali jums kainuoti labai daug pinigų bei nervų. Nežiūrint į šį įtartiną incidentą, mums labai patiko maistas šioje kavinėje, todėl sugrįžome ten ir kitą vakarą. Mus pasodino prie staliuko kartu su vietiniais kinais, kurie kikeno iš to, kaip mes valgėme. 😀 Na, matyt, tikrai juokinga žiūrėti į valgančias neaiškios išvaizdos būtybes su karvės akimis (taip, vaikai būtent tokius klausimus užduoda savo tėvams: kodėl šie žmonės su akimis, kaip pas karvę?). Tai tiek apie įspūdžius iš miestelio, o dabar apie tai, kodėl turistai skrenda į šį, iš pirmo žvilgsnio, neįdomų miestelį.

Akimirkos

Zhangjiajie nacionalinis parkas

2009-aisiais pasirodęs filmas „Įsikūnijimas“ iškart sužavėjo pasaulį, o taip pat akimirksniu pavertė Zhangjiajie nacionalinį parką viena lankomiausių vietų Kinijoje. Parko teritorija yra labai didelė ir norint aplankyti visas gražiausias šio parko vietas, gali prireikti net savaitės. Jei šiame parke planuojate pralesti daugiu nei vieną dieną, patarčiau atkreipti dėmesį į mažą ir labai labai jaukų miestelį su prabangiais viešbučiais – Wulingyuan. Ten pat yra ir įėjimas į parką. Parko teritorijoje viešbučių nėra.

Mes apsistojome Zhangjiajie centre, nes turėjome vos dvi dienas ir norėjome gyventi daugmaž per vidurį tarp visų lankytinų objektų. Kelionė iš miesto centro iki nacionalinio parko užėmė apie 40–60 min. Į parką yra keli įėjimai ir, tiesa pasakius, nesupratau, kur yra pagrindinis, tačiau mums nebuvo labai svarbu, nes mūsų tikslas buvo pamatyti kiek įmanoma daugiau. Kaip ir visur, į šį parką galima užsakyti individualų turą su transferiu, su grupe, ar net dviračiais. Mes pasirinkome nepopuliariausią, tačiau pigiausią būdą. Važiavome mažu autobusiuku iš miesto centro autobusų stoties (Zhangjiajie Center Bus Station, Guanli rd., prie Zhangjiajie Railway Station), autobuso bilieto kaina – 12 CNY (apie 2 Eur). Autobusas mus atvežė prie įėjimo, ten pat buvo ir „Five Star Inn“ viešbutis, o išėjome per Wulingyuan. Namo grįžome tokiu pačiu autobusiuku. Bilietas į parką žmogui kainavo 225 CNY (30 Eur), galiojo 4 dienas. Taip pat pasidaliju su jumis, mano manymu, naudingiausiu interneto puslapiu su papildomomis kainomis bei patarimais, besilankantiems parke. Nuoroda čia


Kodėl parašiau su papildomomis kainomis? Nes 225 CNY yra ne galutinė pinigų suma, kurios jums prireiks parke. Parko teritorijoje galima judėti pėsčiomis arba nemokamais autobusais ir keltuvais, tačiau už juos reikės mokėti atskirai. Taip pat atskirai reikės sumokėti už pasivažinėjimą ilgiausiu pasaulyje liftu „Bailong Elevator“. Liftu ar keltuvais galima ir nesinaudoti, tačiau tada atstumą teks įveikti pėsčiomis arba autobusais. Liftas ir keltuvai tiesiog sutaupys jūsų laiką. Vienas pravažiavimas liftu asmeniui kainuoja apie 70 CNY (8 Eur). Parke yra gana lengva pasiklysti, todėl kartais buvo sudėtinga suprasti, kaip nusigauti iš taško A į tašką B. O kaip jau supratote iš video, tradiciškai „užtaikėme ant rūko“, tad ne visada buvo aišku, į ką žiūrime. Patys svarbiausi parko taškai: Avatar Hallelujah Mountain, Yellow Stone Village, Gold Whip Stream, Tianzi Mountain ir Bailong Elevator. Šiame parke praleidome visą dieną.

Zhangjiajie nacionalinis parkas



Ar stiklo tiltas iš tiesų toks įspūdingas?



Į šį tiltą važiavome jau kitą dieną iš tos pačios centro stoties. Autobuso kaina buvo apie 22 CNY, kelionė truko apie 1 val. 10 min. Į tiltą taip pat galima nuvažiuoti ir iš Wulingyan, kaina – 10 CNY. Norėčiau paminėti, kad jis nėra tame pačiame nacionaliniame parke. Suradau labai daug straipsnių, kuriuose trys skirtingos vietos (nacionalinis parkas, Didysis kanjonas ir Tianmeno kalnas) sugrūstos į vieną įrašą, todėl ganėtinai sunku suprasti, kur yra kas. Nuo nacionalinio parko iki stiklo tilto yra 30 min. kelio. Patekti į jį galima jau su kitu bilietu.  Naudingos informacijos ir patarimų apie apsilankymą kanjone galite rasti čia

Glass bridge

Viskas šiame įraše pateikta kaip ir gerai, išskyrus vieną neatitikimą: skirtingus bilietų tipus – A, B ir C. Tikiu, kad jie buvo, o gal juos ir vėl sugrąžins, tačiau mums atvažiavus prie kasų, rinktis galima buvo tik tarp A ir B. Apsilankyti vien tik ant tilto negalima (bilietas C), todėl už bilietą į tiltą mes sumokėjome apie 250 CNY (32 Eur). Tai yra B tipo bilietas, apimantis tiltą ir kanjoną. Atvirai pasakius, labai didelio įspūdžio mums šis tiltas nepaliko, ir jei mes būtume žinoję anksčiau, kad bilietų tipai pasikeitė, tikriausiai ten net nebūtume važiavę. Siūlyčiau planuoti kelionę į šį tiltą tik tuo atveju, jei turite laiko pasivaikščioti po visą kanjoną ir pasigrožėti gamta. Vien tik tiltas nevertas nei šių pinigų, nei laiko.  

Tianmeno kalnas



Tianmeno kalnas – gamtos stebuklas

Tianmeno kalnas – tai vieta, kuri man paliko didžiausią įspūdį iš visų trijų Zhangjiajie aplankytų vietų. Atskleisti nacionalinio parko grožiui gali prireikti daugiau nei vienos dienos, tiltas nėra jau toks vertas dėmesio, o Tianmenas yra puiki vieta praleisti visą dieną ir, svarbiausia, į šį kalną labai patogu nusigauti. Iš miesto centro į kalną galima pakilti ilgiausiu pasaulyje keltuvu (pakilimas trunka 28 min.) iš Tianmenshan Cableway arba autobusu iš tos pačios vietos. Taip pat galima pasirinkti vieną iš kelių pasiūlymų, pvz., pakilti ir nusileisti keltuvu, pakilti keltuvu – nusileisti autobusu. Nusileidimas yra labai ekstremalus ir kai kuriems žmonėms net gali sukelti pykinimą. Nusileidimas arba pakilimas vyksta labai vingiuotu, 99 kilpų, keliu. Bilieto kaina žmogui – apie 240 CNY (30 Eur): į šią kainą įskaičiuotas keltuvas, autobusas ir vienas iš eskalatorių. Papildomai teks sumokėti už pramogas kalno viršuje, pvz., stiklinį keliuką (5 CNY) arba dar vienas eskalatorių, norint išvengti 999 laiptų. Beje, svečių namai, kuriuose apsistojome, įsikūrę prie pat keltuvo.  
Tai yra neįtikėtino grožio kalnas, nuo kurio atsiveria tokio pat grožio vaizdai, o vingiuojantys pėsčiųjų takai šalia skardžio kraštų, tikrai pakutens nervus ir privers pasijusti tarsi pasakoje.   Ši vieta pritraukia ekstremalaus sporto mėgėjų iš viso pasaulio. Čia vyko „Red Bull“ drifto varžybos, taip pat organizuojami šuoliai su Wingsuit kostiumais ir kt. Palieku nuorodą į interneto puslapį, kuriame surasite visą informaciją apie kainas, taip pat žemėlapį ir daugelį kitų patarimų

Tianmeno kalnas

Jei galėčiau, ką pakeisčiau mūsų kelionėje į Zhangjiajie?

Visų pirma, nacionaliniam parkui skirčiau bent visas dvi dienas, pvz., su nakvine apsistojant Wulingyan miestelyje. Taip pat visą dieną skirčiau Tianmeno kalnui. Deja, mes turėjome tik pusdienį (pirmąjį pusdienį skyrėme tiltui), todėl teko labai skubėti ir net bėgti. Ir dar viena vieta, į kurią labai labai norėjau nuvykti, ir kuri, žvelgiant į nuotraukas, yra tarsi sustingusi laike, – tai tradicinis kaimelis Feng Huang Phoenix Ancient Town.

  

Phoenix Ancient Town

Latest comments

Post a comment