Top
 

Trečia stotelė: Dūstanti Karališkoji Venecija

Savo, kaip visada, trumpą minčių išdėstymą pradėsiu Napoleono Bonaparto žodžiais, kuriuos jis pasakė įžengęs į Venecijos San Marco aikštę:-” Tai yra gražiausias salonas Europoje”. Tai yra ne vien tik gražiausias gyvenamasis kambarys, bet ir tikrų tikriausias istorijos lopšys! „Istoriškiausios” vietos, manau, nesurasti.

Jeigu aš turėčiau laiko mašiną, aš nukeliaučiau būtent į Veneciją, į jos aukso amžių. Ir žinote, esu tikra, jog miestas būtų visiškai toks pats, naaaa, neskaitant kai kurių pakeitimų, žmonių, vitrinų ir kvapo. Beja šiuo metų laiku Venecijoje nesmirda.

 

 

Gelbėkite Veneciją!
Kaip minėjau anksčiau, esu tikra senienų mylėtoja, todėl man buvo labai skaudu žiūrėti į tai, kaip šį istorijos paminklą išnaudoja ir užgriozdina turistai. Visą laiką bandydavau nusukti iš tų populiariausiųjų maršrutų, kuriais nunustojant, kaip koks kanalo vanduo, teka turistai. Ir ko čia stebėtis, kad Venecija skęsta. Iš visų pusių vanduo kyla, o čia dar tenka tokį svorį kiekvieną dieną išlaikyti.

Kas 10 metrų indai ir/ar turkai pardavinėja kinietiškas kaukes ir alia Murano stiklą, o tamsiaodžiai begioja iš kampo į kampą su „originaliomis” Prados rankinėmis. Aš visą laiką savęs klausdavau- kodėl?? Ir kaip jų gali būti tiek daug?! Ir iš karto sau atsakynėdavau, jog jeigu nebūtų paklausos, nebūtų ir pasiūlos. Ir dėl to tampa liūdna.

Murano stiklas , papjė mashė kaukės ir neriniai yra tai, ką galima parsivežti iš Venecijos ir pasakyti:-„taip, čia tas tikrasis prisiminimas apie šį miestą”, bet tik tada, kai šie suvenyrai nupirkti iš tiktrų amatininkų ir dizainerių. O jie moka sukūrti šedevrą, ir jų darbas privalo būti vertinamas.

Įdomus faktas, „veneciečiai” nekenčia turistų.

Kitas įdomus faktas – „veneciečiai” gyvena tik iš turistų!!

 


„Some tips for your trip” 
1. Turisto mokestis, kuris, kaip ir bet kur, įmamas už galvą dauginant iš naktų skaičiaus. Mes sumokėjome 12 Eur už tris naktis.

2. Picos- ne Venecijos kūrinys. Norint susipažinti su Venecijos virtuve- ragaukite patiekalus iš jūros gėrybių.
3. Dėl gražios nuotraukos nebandykite atsistoti ant patamsėjusių laiptelių į kanalą. Jie siaubingai slidūs. Jeigu ne mano angelas sargas, pirma nuotrauka būtų tiesiai iš vandens.

4. Paukščiai „nagli”, nelesinkite jų. Beja, tai uždrausta.

5. Pasiplaukiojimas gondola kainuos 80 Eur, nesvarbu ar plauksite dviese ar šešiese (ji yra pritaikyta šešiems asmenims, bet šis svarbus pinigų sutaupymo būdas neakcentuojamas ).

6. Traghetto- ta pati gondola, bet be „navarotų” ir atliekanti viešojo transporto vaidmenį per grand kanalą. Kaina: 2 Eur (cheep way to make check ).

7. Jeigu esate muziejų mylėtoja(s), jums pavyks susitaupyti pinigėlių perkant vieną specialų bilietą.

8. Jeigu planuosite aplankyti bent kelias kitas salas, patarčiau tam skirti atskirą vieną dieną ir įsigyti transporto dienos bilietą. ( Pavyzdis: Pirmyn – atgal į Murano- 15 Eur, jeigu dar nukeliauti ir į Burano, Iš viso 30 Eur; o vienos dienos bilietas bet kur kainuoja 20 Eur ).

 

Tai yra vienintelis autentiškas tokio pobūdžio miestas, o vaikštinėjant jo gatvelėmis tu net ir nenorėdamas galvosi apie tai, kaip prieš tiek laiko žmogus sugebėjo tai sukūrti…
Pabandyk atsiriboti nuo dabarties, ir tu ne tik pamatysi, bet ir pajusi karališką Venecijos praeitį!

 

 

 

 

Video čiaaaa:

 

 

Latest comments

  • Rokas 2021-03-05, 21:26 Atsakyti

    Teko pabuvoti Venecijos karnavalo metu, ispudziai nepakartojami, rekomenduoju!

Post a comment