Top
 

Atvirai apie mūsų vestuves

vestuvesKo gero tai yra plačiausia tema “ever”, pareikalavusi didelio atsakingumo prieš tuos, kurie ją skaitys ir prieš tuos, apie kuriuos šiame įraše parašiau. Vieniems tai bus puiki ir užtarnauta reklama, o kitiems “akmuo į daržą”. Tačiau jaučiu didžiulį norą kaip buvusi nuotaka ir didžiulę pareigą kaip blogerė, pasidalinti su jumis savo pasiruošimo vestuvėms patirtimi ir patarimais. Iš karto noriu pasakyti, jog visi mes esame skirtingi, todėl mano idealių vestuvių vizija gali skirtis nuo jūsų, o kai kurie sprendimai gali pasirodyti nelogiškais ir neracionaliais. Bet žinau 100 procentu, jog ruošiantis vestuvėms informacijos per daug nebūna. Galbūt būtent iš šio mano įrašo jus suprasite ko tiksliai daryti nenorėtumėte, o gal pasisemsite naujų idėjų artėjančiai šventei.

Jeigu jus pradėjote skaityti šį įrašą, patariu šioje vietoje sustoti ir iš pradžių pasižiūrėti video, kuriame aš pasidalinsiu savo pamąstymais, papasakosiu apie tai, kodėl vienu ar kitokiu atveju priėmėme būtent toki, o ne kitokį sprendimą, apie savo požiūrį į kai kurias nusistovėjusias vestuvių tradicijas ir apie tai, kodėl šiuolaikinė pora turėtų jų atsisakyti. Tuo tarpu šis įrašas bus kupinas tikslingos informacijos, tokios kaip faktai, kainos, nuorodos ir atsiliepimai. NUORODA Į VIDEO

 

Pirmas žingsnis – prašymo pateikimas.

 vestuvesKiekvienos vestuvės ir su jomis susijusios išlaidos prasideda žymiai anksčiau nei pati šventė, dažniausiai nuo prašymo pateikimo Civilinės metrikacijos skyriui, kuris turi būti patektas likus ne mažiau nei vienam mėnesiui iki vestuvių dienos. Jau kurį laiką, nepriklausomai nuo deklaruotos gyvenamosios vietos, poroms leidžiama susituokti bet kuriame Lietuvos kampelyje.  Tokiu atveju jus turite kreiptis į to regiono skiriu.
Vilniaus mieste visą informaciją apie laisvus laikus, reikiamus dokumentus, prašymo pavyzdį jus surasite miesto Civilinės metrikacijos internetiniame puslapyje.

Nuoroda:  www.vilnius.lt

Įdomus faktas – šiame puslapyje viešai pateikiama informacija apie visas poras, ketinančias sudaryti santuokas. Pateikus prašymą, galėsite surasti ir savo pavardes.

Šiai dienai Vilniaus m. Civilinės metrikacijos skyrius siūlo tris galimybes santuokai sudaryti:

 1. Ceremonija santuokų rūmuose – mokestis yra 20 Eur, ceremonijos trukmė 10 minučių, o laikų pasirinkimas labai platus;
 2. Ceremonija Vilniaus Rotušėje – kaina nenurodyta, bet numanau, kad 20 Eur. Sutuokia kiekvieno mėnesio paskutinį šeštadienį, ceremonijos trukmė 30 min.;
 3. Ceremonija pasirinktoje vietoje – tokios ceremonijos kaina yra 60 Eur. Laikų pasirinkimas yra mažesnis, nes kiekvienai ceremonijai yra skiriama preliminariai viena valanda.

Norint surengti ceremoniją pasirinktoje vietoje būtinai atsiminkite, jog teikiant prašymą jus PRIVALOTE turėti sutikimo raštą iš tos vietos, kurioje ceremonija bus rengiama (pvz. iš restorano). Tai reiškia, jog teikiant prašymą jus jau turite žinoti, kur švęsite savo vestuves. Mano manymu tai yra visiška nesąmonė, o apie tai, kodėl tai sužlugdė mūsų vestuvių planą aš pasakoju video. Tad jeigu video dar nematėte, jums čia

 

 

Vienos vestuvės – du restoranai

 vestuvesPateikus prašymą galima pereiti prie pasiruošimo ir pagal mane pats logiškiausias žingsnis šioje vietoje būtų vietos šventei parinkimas, tačiau jeigu esate pasirinkę išvažiuojamąją ceremoniją, šis žingsnis jau turėtų būti įvykdytas. Be abejo kiekvieno pasirinkimas ar vestuves rengti už miesto ribų ar mieste, rinktis sodybą ar restoraną, tačiau tikrai žinau, jog kainos svyruos priklausomai nuo to, kokiu sezonu švęsite ir net kokią savaitės dieną pasirinksite. Planuojant vestuves už miesto, nepamirškite, kad busite priversti pasirūpinti transportu ar nakvyne svečiams, o mieste rengti vestuves gali būti pavojinga dėl kaimynų, kuriems greičiausiai nepatiks jūsų triukšmingas vakarėlis. Būtinai aptarkite visas sąlygas iš anksto ir geriausia raštiškai. Patarčiau susitarti dėl patiekalų degustacijos.

Mūsų vestuvės vyko dvejose vietose, na o kodėl taip gavosi, vėl gi atsakymas video, jeigu jo dar nepasižiūrėjote.

The Gallery
Vestuvių ceremonija surengėme restorane “The Gallery”, kuris randasi Nacionalinės dailės galerijoje, Konstitucijos pr 22 . Nuostabi šiuolaikiška vieta su puikia erdve sale, didžiule terasa į Nerį, puikiu privažiavimu ir parkingu. Restorane tiekiamas puikus, be galo skanus ir estetiškai atrodantis maistas, kokybiškas alkoholis. Restoranas neleidžia neštis jokių savų produktų. Negalima nei torto, nei vaisių, nei kažko kito. Personalas be galo darbštus, kultūringas ir atsakingas. Esu be galo patenkinta viskuo, kas ir kaip vyko šioje vietoje. Vienintelis minusas – tariantis dėl šventės detalių, dažnai prireikdavo jiems apie save priminti. galerijaPasiūlymo laukiau vos ne savaitę, sutikimo rašto laukiau apskritai mėnesį ar net ilgiau, dėl degustacijos irgi teko tariausi kelis kartus. Šiuo atveju patarčiau nebijoti “įgristi juodai”.

Ceremonija su sveikinimais, pirmu šokiu ir pasišnekučiavimais trūko apie 4 valandas, ceremonijoje dalyvavo apie 100 – 120 žmonių.  Užsakinėjome vieno kąsnio užkandžius, kurie buvo septynių skirtingų skonių, o bendras kiekis gavosi apie 500 vnt. Iš gėrimų buvo siūlomas putojantis vynas Cantine maschio Prosecco, baltas vynas Ernst Ludwig Rieslig ir raudonas vynas Juan Gil Monastrell 4 Meses Jumilla, Bushmills Original viskis ir skirtingi gaivieji gėrimai. Už ceremoniją sumokėjome 1893,65 Eur.

Internetinis puslapis: www.thegallery.lt

 

vestuvesVanille Lounge

Vakarinei daliai su šeima ir artimiausiais draugais prasirinkome restoraną “Vanille Lounge”, esantį Vilniaus centre, Vilniaus g. 29.  Iš pirmo žvilgsnio šis restoranas pasirodė mums geriausiu variantu vertinant vietos – kainos – kokybės santykį. Nors restoranas randasi pačiame centre, dėl triukšmo galite nesujaudinti, nes Vilniaus gatvė iš esmės yra triukšminga, o restoranas randasi pastate, kuriame nėra butų. Restorano vadovas yra labai atviras geranoriškas žmogus, su kuriuo galima tartis dėl palankių sąlygų, kas irgi labai papirko. Mūsų šventėje dalyvavo šiek tiek mažiau nei 60 žmonių. Restorano vadovas tikino, jog būtent tokiam žmonių kiekiui yra pritaikyta ši vieta, tačiau vestuvių dieną aš supratau, jog tai buvo netiesa. Vietos buvo mažai, o personalas visiškai nesusitvarkydavo su tokiu žmonių kiekiu. Esu labai ramaus būdo žmogus, tačiau šis faktas mane tiesiog įsiutino. Kam reikia imtis užsakymo, kurio negali tinkamai įvykdyti? Tikiuosi mūsų vestuvės tapo jiems gera pamoka ir tokios klaidos jie nekartos. Šią vietą galėčiau rekomenduoti tik tuo atveju, jeigu svečių kiekis neviršytu 20- 30 žmonių. Mūsų vestuvės vyko rugpjūčio 12 dieną, ir ji tapo karščiausią metų diena. Viena vienintelė diena metuose, ir +32 laipsniai. Tačiau baisiausia, jog restorane sugedo kondicionierius ir bent jau iš pradžių ten dėjosi pragaras. Vėliau prasidėjo stiprus lietus ir karštis atslūgo. Maistas buvo skanus ir kokybiškas, bet dėl personalo kaltės tiektas  ne visiems iš karto ir ne laiku.  Kokybiški alkoholiniai gėrimai, kurie turėjo būti pilstomi, bet galiausiai aš parašiau juos tiesiog išstatyti ant stalų, nes laiko pilstymui padavėjai neturėjo. Vadovas pripažino suklydęs, atsiprašė ir padarė mums nuolaidą. Situacijos tai neišsprendė, bet bent išsprendėme viską draugiškai ir labai malonu, kad tokioje sferoje žmogiškumas egzistuoja. Ar rinkčiausi šią vietą dabar- dėl aiškių priežasčių ne. Netilpome mes ten.  Papildomai teko nuomoti stalus ir kėdes, prisidėjo personalo viršvalandžiai bet su nuolaidą šventė šiame restorane mums kainavo apie 3500 Eur.

Internetinis puslapis: www.vanillelounge.lt

Vestuvinį tortą ir desertus užsakinėjome iš “Alkava” konditerijos, kuri randasi Kaune, todėl pristatymas mums kainavo papildomus 45 Eur. Pasirinkome “Ferre” skonio tortą, 6 kg ir šito buvo per mažai. Tortas buvo labai skanus ir labai greitai suvalgytas. Papildomai turėjome macaroons sausainius, skirtingų skonių pyragaičius ir cake pops’us. Mūsų užsakymas buvo kiek neįprastas dėl to, kad viskas turėjo atrodyti kaip marmuras. Jie puikiai susitvarkė su užduotimi, todėl turėjome “marmurinius” desertus. Desertinis stalas mums kainavo 169,60 Eur. Beje, desertai buvo nušluoti tokiu greičiu, jog aš net nepadariau nuotraukos atminimui.

Tortas yra skonio reikalas, todėl prieš užsakant tortą, patarčiau susitarti dėl degustacijos. Degustacinis pasiūlymas “Alkavoje” kainuoja 10 Eur, už kuriuos galėsite paragauti net 5 skirtingus tortų gabaliukus.

Internetinis puslapis: www.alkava.lt

Taip pat šventei užsakinėjome Gillardeau rūšies austres (na taip, vat tokią svajonę aš turėjau, nes dievinu jas). Žinodama, kad jas valgys ne visi, užsakiau 45 vnt., sumokėjau 101,25 Eur. Šviežios kokybiškos iš “Šiaurės jūros”, Verkių g. 29, Vilnius. Atsiėmimu turėsite pasirūpinti patys.

Internetinis puslapis: www.siauresjura.lt

 

Mūsų apranga: JUST MARRIED full cap’ai?

vestuvesTaip gavosi jog turėjome net po kelis aprangų derinius. Kaip jus jau supratote iš video, mes susituokėme rugpjūčio 11 dieną, o šventė vyko kitą dieną. Eidami į Santuokų rūmus mes pasirinkome “crazy” aprangą, kuri puikiai atspindi mus ir mūsų gyvenimo būdą. Tai buvo baltos spalvos džinsai ir palaidinės. Viską nupirkome per išpardavimus, bendrai išleidome apie 40 eur. Nupirkome vienodus Nike Huarache modelio sportbačius ir pasipuošėme full cap’ais su užrašu “JUST MARRIED”. Juos užsakėme iš “Siuvinėta dovana”.  Kepuraites pagamino per dvi dienas, sumokėjome 23,16 Eur.

 

Kitos dienos apranga buvo jau prabangesnė: Kamilio bordinės spalvos kostiumas kainavo 600 Eur, pirkome jį “Dariano” parduotuvėje, marškiniai iš “Suit Supply”, kaina 70Eur. Patarčiau kostiumo paieškas pradėti nuo “Suit Supply”. Ten dirba žmonės, puikiai išmanantys savo darbą, kurie ne tik parinks jums puikų kostiumą, padarys viską, kad ant jūsų vyro jis žiūrėtųsi nepriekaištingai ir aptarnaus jus taip, kad nenorėsite iš ten išeiti. Bet…. JIE NETURĖJO BORDINIŲ KOSTIMŲ, TODĖL MUMS NETIKO.

Aš pasipuošiau Rara Avis dizainerių sukurta 2017 metų kolekcijos suknele, “Lovia” modelis. Karališka suknelė, su ilgu šleifu, kurį galima prisegti. Iš prabangaus audinio ir papuošta karoliukais.

vestuves

Suknelę pirkau iš “Ivory” vestuvinių suknelių salono ir šiam salonui nepagailėčiau nei vieno gero žodžio. Nuostabi jauki aplinka, draugiškiausios darbuotojos, pasakiškos suknelės ir tikrai žmogiškos kainos. Salonas, kuriame jus apsups didžiausiu dėmesiu ir padės išsirinkti pačią gražiausią suknelę. Suknelės ir nuometo kaina buvo 1000 Eur.

Internetinis puslapis: www.ivory.lt

Beje, suknelę jau pardaviau už 700 Eur. Taip pat norėčiau parduoti savo vestuvinius batelius ir Kamilio kostiumą, jeigu jis aišku sutiks.

Suknelė buvo be galo graži, tačiau sušokti pirmą šokį su ja būtų neįmanoma. Pirmam šokiui turėjau trumpą suknelę iš “Female” boutikėlio, suknelės kaina 180 eur.

Internetinis puslapis: www.female.lt

Avėjau Christian Louboutin aukštakulnius. Apie juos rašiau viename iš savo straipsnių. Batų kaina 549 Eur. Apie tai kur ir kaip nupirkti, kaip susitaupyti ir kaip neprašauti su dydžiu, siūlau paskaityti šį įrašą: https://www.darjakot.lt/po-raudonu-christian-louboutin-padu/
Makiažui užsirašiau pas meistrę Rūtą Pakeltytę, bandomojo ir vestuvinio makiažo kaina iš viso – 100 Eur, tačiau papildomai reikėjo sumokėti už klijuojamas blakstienas. Plaukus sutvarkė meistrė Natalija Kilinskė, o nagais rūpinosi Gracja Krivoš. Meistrės, kuriomis pasitikiu 100 procentu.

 

 

Jeigu perskaitėte iki šios vietos, sveikinu jus! Įveikėte pirmą įrašo dalį, kurioje buvo aprašytos didžiausios su mūsų vestuvėmis susijusios išlaidos. Be abejo apsieiti galima buvo be austrių ir Louboutinų, pasirinkti kiek paprastesnę vietą šventei ir sumokėti mažiau.  Bet mes pasirinkome kitą variantą – pradėti ruoštis anksčiau, o tiksliau tariant prieš pusantrų metų iki šventės, už viską mokėti dalimis, kiekviena mėnesį po truputį. Ir jeigu padalinti visas išlaidas 18-ai mėnesių, gaunasi, kad kiekvieną mėnesi vestuvėms mes išleisdavome apie 600 Eur.

Toliau aš papasakosiu apie visas paslaugas ant kurių mums pavyko susitaupyti dėl mūsų darbo specifikos ir draugų pagalbos. Jeigu šitų žmonių nebūtų mūsų gyvenime, vestuvės vyktų visiškai kitaip….

vestuves

 

Kas būna kai fotografavimo ir filmavimo imasi draugai?

 Labai dažnai tekdavo girdėti iš pažįstamų ir draugų, kaip jie, norėdami sutaupyti, rinkosi neprofesionalius operatorius ar fotografus, net gi  pavesdavo tai padaryti kam nors iš svečių ir po to daugiausiai dėl to gailėdavosi. Filmavimas ir fotografavimas yra be galo atsakingas darbas, kurio turi imtis šį darbą išmanantis žmogus. Deja gražūs ir laimingi momentai greitai išsitrina iš mūsų atminties, emocijos nusilpsta ir būtent nuotraukos ir video privers jus išgyventi tą momentą iš naujo. Tai yra vienas iš tų punktų, ant kurių taupyti negalima. Bet mes sutaupėme! Mums labai pasisekė, nes Kamilio geras draugas, su kuriuo jie yra pažįstami jau ilgą laiką,  kartu filmuoja šventes ir renginius, dirba operatoriumi ir ne kiek neperdėsiu pasakiusi, jog šis žmogus yra vienas iš geriausių operatorių Lietuvoje. Tai yra Mantas Rutkauskas . Tai yra vienintelis operatorius, kuriam patikėčiau savo vestuves ir jeigu manęs klausia patarimo dėl operatoriaus, visada rekomenduoju jį. Deja negaliu pasakyti jo paslaugų kainų, nes mums jos negaliojo.

Internetinis puslapis:  www.syker.net

syker

Vestuvių ceremoniją santuokų rūmuose fotografavo mūsų geras bičiulis ir kolega Simonas Lankutis. Dėl asmeninių fotosesijų, renginių fotografavimo drąsiai galite kreiptis į jį. Simonas jau ilgą laiką fotografuoja mūsų “Vot Ono” vakarėlius, taip pat jis fotografavo mano kolegos Valdemaro ir jo žmonos Erikos vestuves.
Internetinis puslapis: https://www.facebook.com/lankutis.photography/

vestuvesPasiruošimą vestuvėms ir vestuvinę fotosesiją mes patikėjome “Nakutis photography” komandai – Mindaugui ir Jurgitai. Jie yra ne vien tik puikūs fotografai, nurauti pakvaišę fainuoliai, jie yra menininkai, fiksuojantys gyvų žmonių tikras emocijas. Jie nekurs tvarkingos kompozicijos, jie pagaus gražiausią momentą kiekvienoje gyvenimo akimirkoje. Rinkdamasi tarp fotografų, sudvejočiau nebent tarp Nakučių ir Lino Dambrausko. Su Nakučiais susitarėme dėl dviejų fotosesijų. Pirma vyko vestuvių dieną. Jie fotografavo pasiruošimą viešbutyje ir ceremoniją. O po mėnesio mes visi kartu skridome į Potsdamą, Vokietiją. Ten, Sanssouci parke, vyko antra fotosesijos dalis. Fotosesijos kaina gali svyruoti nuo 1600 iki 2500 Eur.

Internetinis puslapis: www.facebook.com/nakutisphotography

 

 

Ar reikalingas vedėjas?

Iš pradžių galvojau, kad mūsų šventėje vedėjas yra nebūtinas. Pas mus nuostabūs linksmi draugai, labai aktyvi šeima. Visi labai bendraujantys ir mėgstantys pakalbėti. Bet, susiklosčius nesusipratimui su Santuokų rūmais, mes turėjome greitai surasti ką nors, kas mus “sutuoktų”. Kreipėmės į mūsų gerus draugus vedėjus Andrejų Markovą ir Evgeniją Salenkovą (MS Show). Būtent jie paskelbė mus vyru ir žmoną susirinkusių svečių akivaizdoje. Vakarinėje dalyje vedėjo būti neturėjo, tačiau paskutinę minutę planai pasikeitė ir mūsų švente apsiėmė mūsų draugas ir kolega Olegas Korsakas. Ir žinote ką aš jums pasakysiu? Jeigu ne Olegas, nebūtų viso to, kas buvo, gerąją to žodžio prasme. Olegas sukūrė nuostabiausią programą mūsų šventei. Viskas vyko labai laiku, stilingai, gražiai, profesionaliai. Kur reikia juokingai, kur reikia rimtai. Tai yra žmogus, puikiai jaučiantis aplinką ir žmones. Ir taip, Olegui negailėsiu pagyrų. Jeigu jus planuojate savo vestuves ir jos vyks rusų arba rusų – anglų,  ar rusų – lietuvių kalbomis, aš patarčiau jums kreiptis į Olegą. Neseniai su juo kalbėjomės apie darbą ir planus  ir šiek tiek sužinojusi apie jo idėjas, aš jau dabar galiu pasakyti, jog visos ateinančios šventės, kuriuose jis dirbs, bus fantastiškos. Labai gaila, kad šiais metais rugpjūčio 11-ą jis jau yra užimtas, nes kitaip prašyčiau jo pravesti mano jubilieju. Muzikantų mes neturėjome, nes patys esame dj’ai, todėl paprašėme pagroti vieno iš mūsų kolegų. Tai buvo linksma šokių muzika. Kažkuriuo metu prie pulto išėjau ir aš pati. Draugų dėka mums pavyko susitaupyti, o įprastai gero vedėjo kaina gali svyruoti nuo 1000 iki 2000 Eur priklausomai nuo programos.

Internetiniai puslapiai:

www.msshow.lt

www.olegkorsak.lt

vestuves

Kitos vestuvių nesąmonės, kainuojančios krūvą pinigų

Toliau kalba eis apie žiedus, mašinas, dekoracijas ir t.t. Žodžiu apie visas išlaidas, kurios pareikalaus be proto daug pinigų ir mano manymu, ne visada yra to vertos.

 Pradėkime nuo nuotakos puokštės, kurios kaina svyruoja priklausomai nuo gėlių ir vietos, kurioje jus ją užsisakysite. Viena iš mano draugių už puokštę paklojo daugiau nei 150 Eur,  tuo tarpu mano puokštė kainavo 40 Eur. Aš apskritai galvojau, kad puokštės man nereikia. Planavau išeiti su viena baltos spalvos rožę rankoje,  tačiau suknelė vis tik pareikalavo atitinkamo aksesuaro.  Ją užsakinėjau “Indigo gėlės” salone GO9 prekybos centre. Žinote kodėl ten? Nes tai buvo strategiškai patogu. Rūta Pakeltytė dirba GO9 trečiame aukšte, Natalija Kilinskė cokoliniame aukšte, o “Indigo gėlės” randasi pirmame aukšte. Neturėjau jokių ypatingų reikalavimų, o savo puokšte likau labai patenkinta.

vestuves

Žiedai yra labai subjektyvus dalykas. Nes vėl gi kainos gali svyruoti kaip ir nuo labai mažų, taip ir iki kosminių, priklausomai nuo to, kokį juvelyrą, žiedų dizainą storį jus pasirinksite. Dalį aukso padovanojo mano tėvai, likusiai daliai teko paaukoti visas iš ankščiau gautas dovanėles. Aukso praktiškai užteko, dizainą suradau pati internete, o žiedus užsakinėjome Žvėryne. Darbas kainavo 200 Eur.

 

Mašinos yra dar vienas punktas, kuriam leidžiami be proto dideli pinigai, bet ar šito visada reikia? Mūsų atveju ne. Mes neturėjome liudininkų, pabrolių ir asistenčių palydos, mums nereikėjo daug važinėti po miestą, nes mes neturėjome fotosesijos. Mūsų tikslas buvo dasigauti iš viešbučio į ceremonijos vietą, ir iš ceremonijos vietos į restoraną. Taip, mums ir čia pavyko susitaupyti, nes mūsų giminaičiai turi labai gražią baltą BMW mašiną, o mano draugė turi gražų didelį Volvo automobilį, į kurį aš tilpau su savo “tortu – suknele”.

vestuves

 

Pasiruošimo vietai pasirinkome “Imperial” 5 žvaigždučių viešbutį. Tai yra visiškai nebūtinos išlaidos. Tiesiog tradicijos “išlydėti iš namų” pas mus nebuvo, o ir progos pasitaikė dvi – vestuvės ir mano gimtadienis. Viešbutis siūlo net kelis skirtingus puikius variantus jaunavedžiams su vakariene, dovanomis, prabangesniais numeriais, spa, pusryčiais ir t.t. Mes pasirinkome auksinį viduriuką, kurio kaina buvo 370 Eur (yra ir pigesnių variantų). Tikrai fantastiška ir prabangi vieta nuotraukoms, pasiruošimui, pirmajai jaunavedžių nakčiai. Jeigu patiems nelabai išeina užsisakyti, paprašykite, kad kas nors padovanotų. Tikrai verta.

vestuves

 

vestuvesPakvietimai, mano manymu, yra kiekvienų vestuvių vizitinė kortelė. Iš jų galima suprasti koks stilius ar spalvos dominuos šventėje. Dar svarbiau yra tai, jog pakvietimas yra informacinis pranešimas svečiui, todėl patarčiau jį  padaryti kuo aiškesnį ir tikslesnį. Mūsų atveju pakvietimai pareikalavo be galo daug nervų ir laiko. Norėdami sutaupyti, kreipiamės į vieną spaustuvę Ukrainoje, tačiau jie nesugebėjo įgyvendinti prašymo, užtrūko apie kelis mėnesius ir galiausiai  pabandė mums prakišti brokuotus, absoliučiai užsakymo neatitinkančius pakvietimus. Bet jiems nepavyko. Tada kreipėmės į vieną spaustuvę Vilniuje, kurie tikrai nuoširdžiai bandė padaryti viską, kas buvo jų jėgose, tačiau ir  to nepakako idėjos įgyvendinimui. Nepagalvokite, dizainas nebuvo per daug sudėtingas, tiesiog norėjome kiek storesnio popieriaus, o pasirodo ne visi aparatai tokį popierių priima. Deja įgyvendinti idėjos iki galo nepavyko, todėl jie nusprendė pakvietimus mums padovanoti. Šiuo atveju mes sumokėjome tik už popierių, antspaudą ir vašką. Antspaudo kaina 40 Eur, užsakytas iš www.antspaudukai.lt

Vario spalvos vaškinės žvakės  iš “Aglia Tau”, kaina 18,10 Eur.

vestuves

 

Ceremonijos ir stalo papuošimai Kažkas renkasi vestuvėms spalvą (raudoną, geltoną ar violetinę), kai kurie surengia boho ar kitokio stiliaus vestuves, o  mes pasirinkome labai negailestingą ir brangią vestuvių temą, kuri vadinasi – marmuras, ir viskas kas su juo susiję. Marmuras iš esmės yra labai brangus akmuo, aksesuarų pasirinkimas tuo metu buvo labai labai mažas, o kainos milžiniškos, todėl marmurą teko derinti su žalia ir vario spalvomis.

Ceremonijos vietą papuošėme “marmuro” sieną, kuri buvo atspausdinta ir papuošta vario spalvos raidėmis. Taip pat užsakėme šviečiančias raides, kurios puošė ir ceremonijos ir vakarinės dalies vietas. Viskuo pasirūpino “Elit dizainas”. Atsakingai ir labai kokybiškai savo darbą atliekanti įmonė. Deja kainos neatsimenu.

 

Visus kitus papuošalus, tokius kaip staliuką ceremonijos vietai, vazas gėlėms, rėmelius, žvakes ir žvakides ieškojau ir pirkau pati. Viskas iš Ikea ir Nordikos ( Jysk, Pier parduotuvės). Visoms šitoms nesąmonėms išleidome apie 200 Eur. Momentinių nuotraukų fotoaparatą turėjome, o kadrams išleidome 100 eur. Gėles papuošimams gavome su nuolaidą, bet gėlės buvo vis vien brangios.

vestuves

Pirmą šokį mums pastatė mūsų draugai, choreografai iš “Todes” Artūras ir Ekaterina. Puikūs mokytojai ir profesionalai, kurie sugebėjo iš dviejų “medinukų” išspausti šokį per tris treniruotes. Aš nežinau kaip mums visiems tai pavyko, nes šokis buvo tikrai ne iš paprasčiausių, o sušokome mes jį visai neblogai.

Internetinis puslapis: www.todes.lt

Sveikinu, tai yra įrašo pabaiga ir jus jį įveikėte! Dabar aš atskleisiu jums kokia buvo viso šito malonumo kaina ir ko galima būtų atsisakyti, jeigu aplinkybės susiklostytų kitaip.

 

vestuvesDėl mūsų darbo specifikos ir nuostabių draugų pagalba mums pavyko susitaupyti be galo daug pinigų. Iš tikrųjų būtent visų jų dėka mes sugebėjome sau leisti tai, ką leidome. Tokios vestuvės laisvai galėtų kainuoti apie 20 tūkst. Eur, tačiau mums jos kainavo 11 tūkst. Eur.  Būtent šią sumą padalinau iš 18-os mėnesių. Dauguma svečių dovanojo pinigėlius, o bendra dovanų suma siekė 6 tūkst. Eur.

Kaip pasiskirstytų mūsų išlaidos jeigu ne visų šitų žmonių pagalba? Nebūtų Louboutinų ir austrių, nebūtų prabangaus viešbučio, dviejų restoranų ir fotosesijos Berlyne, nes tiesiog šiuo pinigus išleistume kitur. Mes sau tikrai negalėtume leisti visko.

Ant ko netaupyčiau jokiu būdu?

 • Ant maisto ir alkoholinių gėrimų kokybės;
 • Ant fotografo ir operatoriaus;
 • Ant vedėjo.

Ko man pritrūko? Jeigu galėčiau sugrįžti atgal, pasisodinčiau vestuvių koordinatorę. Viską susiplanavau pati ir savaime suprantama, jog vestuvių dieną pati visko kontroliuoti jau nebegalėjau, todėl be galo trūko žmogaus, kuris tiksliai žinotų kur kada ir kas turi vykti.

Tačiau esu be galo laimingas žmogus, nes mane supa nuostabūs žmonės, kurie labai padėjo šventės metu ir leido mums džiaugtis šia diena. Širdingai dėkojame Kšyštofui, Tomui, Eugenijui K., Aleksandrai T., Aidai, Tatjanai, Julijai, Aleksandrai V., Natalijai K., Evgenijui S., Andrejui M., Olegui K., Mantui R., Simonui L, Mindaugui ir Jurgitai, Jekaterinai ir Artūrui, Mariam ir Dmitrijui, “Elit dizainui” ir visiems kitiems, kurių nepaminėjau.

vestuves

Latest comments

 • Milda Šatė 2018-01-22, 16:31 Atsakyti

  Darja, kaip visada išsamiai ir labai įdomiai! Aš taip pat savo vestuves planavau pati, sutikau su daugeliu tavo aprašytų punktų 🙂 Turiu paminėti, kad kai pati planavau, ši mūsų su vyru šventė tapo dar ypatingesnė ir nuoširdesnė 🙂 P.S. Jei ateityje reikės grafikos dizaino sprendimų – drąsiai kreipkis į mane 🙂

 • Kristina 2018-01-29, 23:06 Atsakyti

  Yeatau, fotosesija nereali, kokioje čia vietoje fotografavotės? Berlyne kaip suprantu, bet kur tiksliau? Įraše, nepastebėjau, kad būtų paminėta 😉 nors mūsų vestuvės jau įvyko, su malonumu perskaičiau visą istoriją ;)))

 • Adelė 2018-08-09, 11:43 Atsakyti

  Idealus vestuviniai ziedai !!! Kaip suprantu, dizainas islietas per visa zieda, o ne tam tikroje vietoje. Ar patogu tokius deveti?

 • Julius Trepkevičius 2020-10-10, 21:41 Atsakyti

  kokios gražios ir įspūdingos nuotraukos padarytos vestuvių fotografo.

 • vestuviu fotografas 2020-10-10, 21:42 Atsakyti

  kokios gražios ir įspūdingos nuotraukos padarytos vestuvių fotografo.

Post a comment