Top
 

Bari. Šampanas už 18 tūkst. Eur ar sumuštinis su aštuonkoju?

Bari“Ar esi pasiruošusi kelionei į Barį?”. Jeigu man kas nors būtų uždavęs šį klausimą, atsakymas būtų “Nei velnio”. Keista ir absoliučiai nebūdinga man. Šį kartą visiškai neatlikau namų darbų, o skrendant į Barį aš žinojau tik tiek, kad jis yra Italijoje.  Ir būtent dėl šios priežasties Bari miestas mane galėjo nustebinti labiau nei bet koks kitas miestas, į kurį skridau. Dažniausiai pasiruošimui skiriu tiek dėmesio, jog tiksliai žinau kur atskridus yra stotelė ir kurioje stotelėje mes turėsime išlipti… Bet… ne šį kartą.

Apie Barį

Kažkur kažkada girdėjau jog Baris yra “luxurious” kurortinis miestas, kur poilsiauja turtuoliai. Tai va įsivaizduokite mano nuostabą, kai atvykusi ten, aš supratau, kad poilsiu ten mėgaujasi ne tiek turtuoliai, kiek labai religingi žmonės. O lankomiausios vietos, ne “Louis Vuitton” ar “Gucci” parduotuvės ( kaip kad Paryžiuje ), bet bažnyčios ir cerkvės. Tai ką, pereikime prie Bari.

 

Bari miestas randasi Italijos pietuose ir yra laikomas Apulijos regiono sostine. Bari taip pat vadinamas uostų, universitetų ir Šv. Mikalojaus miestu. Bario uostas yra vienas iš svarbiausių uostų visoje Italijoje ir laikomas didžiausiu keleiviniu uostu Adrijos jūroje. O Šv. Mikalojus yra katalikų ir stačiatikių gerbiamas šventasis ir Bario miesto globėjas. Jis yra taip vadinamojo Kalėdų Senelio prototipas. Šiandien jo palaikai saugomi Šv. Mikalojaus bazilikoje.

BariTai yra gan mažas miestelis, sugebėjęs labai lakoniškai sutalpinti savyje tiek daug…

Minėtoji Šv. Mykolajaus bazilika, pastatyta laikantis geriausių romaninio stiliaus tradicijų ir Europoje laikoma vienu gražiausiu šio stiliaus pavyzdžiu.  Tuo tarpu Castello Normanno citadelė, tarsi iš dykumos smėlių iškilusi į paviršiu rytietiška pilis,  galėsianti papasakoti apie sunkius miesto užkariavimo etapus. Dažniausiai, pagal mane, fotografuojamas  Petruzzelli teatras, kuris beje yra didžiausias Baryje,  ir net ketvirtas pagal dydį visoje Italijoje. Nerealiai gražus ir įsikūręs ko gero, romantiškiausioje vietoje primins jums apie tai, jog randatės vis tik Italijoje.

Patikėkite, apie Barį, kaip ir apie bet kokį kitą miestą, galima rašyti ir rašyti. Tačiau bet koks, nors ir gražiausias pasakojimas apie miestą visada liks tik pasakojimu. O vat viskas ką jus pamatysite gyvai, liks su jumis visam likusiam gyvenimui.

Todėl toliau aš trumpai pasidalinsiu visais praktiniais niuansais tam, kad jūsų artėjanti kelionė į Barį taptų nepamirštama ir ne per daug brangi.

Some tips for your trip

Į Barį skridome su Wizzair oro linijomis. Bilietai į vieną pusę kainavo po 65,59 Eur ( jeigu pirktume anksčiau, faktas, jog sumokėtume pigiau ). Skrydis trūko vos 2,5 val.

 

BariIš oro uosto iki miesto galima nuvažiuoti su autobusu, traukiniu ir automobiliu. Mes važiavome traukiniu, kuris yra kiek brangesnis už autobusą. Bilietas kainavo 5 Eur.

 

Apsistojome Bari Vecchia Dimora nakvynės namuose, kurie randasi pačiame miesto centre. Puikūs tvarkingi kambariai su televizoriumi, kavos aparatu, balkonėliu ir kondicionieriumi. Vienintelis minusas – pusryčiai. Taip, jie kaip ir yra… bet kaip ir nėra… Už dvi naktis sumokėjime 160 Eur. Nuoroda į nakvynės namus – ČIA

 

Kur skaniai pavalgyti? Baryje kavinių ir restoranų yra apstu. Mes visada stengiamės surasti vietą, kurioje kainos būtų prieinamos, o maistas būtų skaniausias. Na čia kaip ir visi. Baryje mes tokią vieną suradome ir tai yra MASTRO CICCIO. Sumuštinis su aštuonkoju kainavo vos 6 Eur ir buvo tokio gerumo! 10 balų!

 

BariBūtent Baryje mes su Kamiliu šventėme mūsų pirmąjį santuokos mėnesį ir šia proga nusprendėme apsilankyti kiek prabangesnėje vietoje. O tiksliau tariant – labai prabangioje. Vakarieniavome restorane, kuris vadinasi GROTTA PALAZZESE. Šis restoranas randasi 40 km. nu Bari, miestelyje pavadinimu Polignano a Mare. Na o jo ypatingumas tame, kad jis įsikūręs tikrų tikriausioje uoloje. Norint apsilankyti šiame restorane, privalėsite būtinai iš anksto rezervuoti staliuką, o taip pat prisiminkite jog čia galioja dress code. Pasiruoškite palikti ten ne mažiau nei 200 Eur.

 

Nuvažiuoti iki Polignano a Mare galima traukiniu ( bilieto kaina 2,50 Eur ) arba autobusu. Tačiau autobusais patarčiau nepasikliauti. Polignano a Mare yra be galo gražus jaukus miestelis, kuriame tikrai verta apsilankyti, bet daugiau nei vienos dienos jis nevertas.

 

Kur skaniai pavalgyti? Jeigu atvykote į Polignano a mare, siūlyčiau nueiti LA ROTELLINA. Mažytė užkandinė, kurioje teikiami mūsų “čeburekai”, tik mažiukai ir su labai skaniais skirtingais įdarais. Aš pvz. valgiau čebureką su daržovėm ir krevetėm. Kaina 2,5 Eur – 3 Eur už vnt.

 

Hmmm…..  man atrodo tai viskas, ką aš norėjau parašyti apie Barį, na o toliau vaizdinė medžiaga 😀

 

Latest comments

Post a comment