Top
 

Niujorkas – betono džiunglės stipriausiems

niujorkasPasakysiu jums visiškai nuoširdžiai – svajonės pildosi! Aš tai žinau šimtu procentu ir noriu visus jus paraginti niekada ir jokiomis aplinkybėmis nenustoti svajoti! Svajonės priduoda motyvacijos, svajonės nustato tikslus, o jų išpildymas priverčia tikėti, jog viskas šiame pasaulyje yra pasiekiama! Šis įrašas visų pirma apie mano vaikystės ir mano šeimos išsipildžiusią svajonę.

Nuo mažumės aš šventai tikėjau, kad Amerika yra svajonių išsipildymo šalis. Geriausia gražiausia ir labiausiai išsivysčiusi šalis pasaulyje. Kitos nuomonės negalėjo ir būti. Gimiau Sovietų Sąjungos laikais, kol ramiai miegojau lovytėje Karoliniškėse, už langų vyko susirėmimai už nepriklausomybę. Vėliau neramieji 90-ieji ir galiausiai mes kraustomės toli už miesto, kur mane supa laukai ir miškai,  draugais tampa ožkos, triušiai ir vištelės. Todėl pasakyti, jog filmas “Vienas Namuose” ir kiti amerikietiški filmai  man paliko didžiulį įspūdį , reiškia nepasakyti nieko. Iki tam tikro amžiaus aš tikėjau, jog tai yra pasaka, kurioje man niekada neteks apsilankyti.

Susipažinus su savo dabartiniu vyru, apie Ameriką pradėjome svajoti jau kartu ir su kiekvienais metais mes vis labiau suprasdavome, jog Amerika nėra tokia jau nepasiekiama. Per mūsų su Kamiliu  vestuves vedėjas paklausė svečių ar jie žino kokią šalį mes norėtume aplankyti labiausiai. Ir visi vienu balsu sušuko – “Jungtinės Amerikos Valstijos!” Jie buvo visiškai teisūs. Tai buvo mūsų svajonė ir mes ją išpildėme!

Skrendame?… Skrendame!

niujorkasKaip ir visada, ši kelionė prasidėjo žymiai anksčiau negu mes įsėdome į lėktuvą. O tiksliau tariant tada,  kada aš gavau Makaliaus naujienlaiškį ( turėčiau jų atsisakyti, jie man tikrai trukdo ramiai gyventi :D) su pasiūlymu labai pigiai nuskristi į Niujorką. Kaip jus jau supratote, mes nesugebėjome atsispirti, todėl po kelių dienų jau turėjome bilietus. Už du bilietus pirmyn atgal mes sumokėjome nepilnus 600 Eur.  Skridome su Turkish Airlines per Stambulą. Tai nėra brangu, tačiau anksčiau teko užmatyti ir pigesnius skrydžius per Oslą. Kai bilietai buvo jau mūsų kišenėje, prasidėjo kitas labai svarbus periodas, kuris vadinasi – pasiruošimu. Man visada Amerika atrodė tarsi kitoks pasaulis ir būtent taip mes jam ruošiamės – tarsi į visiškai į nežinomą planetą. Mes pabendravome su visais ten skridusiais draugais, aš perskaičiau belekiek blogų su patarimais, tačiau nepaisant visos turimos informacijos, aš buvau absoliučiai ištraukta iš savo komforto zonos ir mūsų kelionės metu iškildavo vis naujų neapkalbėtų momentų. Kartais tai nervindavo.  Būtent todėl aš pasistengsiu parašyti tiek daug, kiek tik galėsiu, kad jūsų kelionėje būtų kuo mažiau neaiškumų.  Tai ką, skrendame? Skrendame!

Muitinė – kelionė į rojų ar į pragarą

niujorkasDidžiausią nerimą man kėlė būtent dokumentų patikrinimas muitinėje. Ką šiuo atveju reiškia pragaras? Tiesiog tai, jog į šalį tu nepateksi. Patikėkite, taip būna ir apie tokias anksčiau laiko pasibaigusias keliones esu girdėjusi. Mes keliavome su ESTA elektroniniais leidimais. Tai yra maždaug penkių lapų anketa, kurioje nurodoma informacija apie save, tėvus, darbovietes, apie vietą, kurioje gyvenate ir gyvensite atvykę į Ameriką. Taip pat joje klausiama apie ligas ir net šalis, kurias aplankėte per pastaruosius penkis metus. Jeigu kažkas iš jūsų biografijos kels tam tikrų įtarimų – neigiamą atsakymą gausite jau šiame žingsnyje.

Jeigu esate pavyzdingas pilietis,  nuskrisite iki Amerikos,  tačiau tai dar nereikš, jog patekote į “rojų”. Esu girdėjusi, kaip žmonės dėl įvairių priežasčių nepraeidavo patikrinimo muitinės poste. Aš manau, kad didžiausia to priežastis yra  kalbos nežinojimas, žmonių baimė, bandymas kažką primeluoti iš jaudulio,  ar juokelis, pasakytas ne laiku ir ne vietoje.  Eilėje mes praleidome maždaug pusantros valandos (buvo labai daug žmonių ) ir mums buvo užduoti vos trys klausimai: Ko atskridote? Kiek turite grynųjų? Ir kada namo? Viskas.  Kai kuriuos įtartinus asmenis arba tiesiog atsitiktinai išrinktus paprašydavo praeiti atidesniam patikrinimui. Kaip viskas vyksta už uždarų durų aš nežinau. Mes neturėjome ko slėpti, mes esame visiškai “švarūs”, pavyzdingi, todėl neturėjome ko bijoti, bet nepaisant to, jaudulys buvo visą laiką. Ramiai pasijutau tik tada, kada išėjau iš oro uosto. Mus pasitiko mūsų draugė Julija, kuri gyvena ten jau vienuolika metų, todėl turėjome patikimą užnugarį, galintį visada padėti. Ji mus nuvežė į viešbutį.

niujorkas

 

Viešbučiai paliks tave be pinigų

niujorkasČia be ironijos. Niujorkas yra be galo brangus miestas ir tą supratome jau tada, kai pradėjome ieškoti viešbučio. Kaip ir visada, mūsų prioritetas buvo centras, tai yra Manhatanas. Visų, daugiau mažiau, geresnių viešbučių kainos prasideda nuo 250 – 300 Eur už naktį. Tačiau tai nebus galutinė kaina. Būtinai atsižvelkite į papildomus mokesčius, kurie kainą už naktį gali net ir padvigubinti. Praktiškai visos kainos Amerikoje yra nurodomos be 18 proc. PVM mokesčio, o renkantis viešbutį, apart PVM turėsite sumokėti  miesto mokestį už kiekvieną naktį.  Kai kurie viešbučiai taiko nuosavybės mokestį ir net tvarkymo mokestį (kartais jis gali siekti net 100 USD ).

Mes apsistojome Hilton Garden Inn NYC Financial Center/Manhattan Downtown trijų žvaigždučių viešbutyje, kuri galėčiau apibūdinti kaip vieną iš tinkamiausių variantų. Daugiau mažiau prieinamas pagal kainą, randantis puikioje vietoje. Bet… labai brangūs pusryčiai, 22 Eur už dieną žmogui. Mums su Kamiliu tai buvo kiek per brangu, todėl pusryčiavome kavinėse arba pirkome maistą parduotuvėje. Taip pat kai kurie viešbučiai paima užstatą,  apie kurį niekur nėra neparašyta. Tai yra absurdas, galintis palikti jus be pinigų. Nuo mūsų sąskaitos buvo nuimta 700 Eur suma už nakvynę ir dar tiek pat užstatui ( jums išvykus šie pinigai bus grąžinti, tačiau tai gali užtrūkti net iki kelių dienų ). Nenustebkite. Niujorke bendrai nakvojome keturias naktis, tris iš kurių teko Hilton viešbučiui ir vieną paskutinę naktį mes praleidome žymiai prastesniame viešbutyje Days Inn Mokėjome grynais, todėl užstato  išvengėme, už naktį sumokėjome apie 150 Eur.  Mus apgyvendino sename prarūkytame numeryje (smirdėjo net mūsų rūbai), vonioje gyveno tarakoniukas, o anksti ryte už lango prasidėjo statybos.

Transportas

niujorkasNiujorke yra du dideli oro uostai. Vienas iš jų LaGuardia, aptarnaujantis daugiausiai vidinius skrydžius esantis miesto ribose.  Iki ir iš kurio jums nekils jokių rūpesčių dasigauti iki centro.  Iš pradžių pasinaudosite tarp terminalų ir miesto kursuojančiu autobusu ( kelionės kaina 5 USD ), o vėliau persėsite į metro liniją ( vienos kelionės nuo taško iki taško kaina apie 2,50 USD  ),

ir John F. Kennedy International Airport, didžiulis oro uostas į kurį greičiausiai ir atvyksite iš Europos. Tai yra labiausiai užimtas oro uostas Niujorke ir vienas ir užimčiausių pasaulyje. Važiuojant į Manhataną turėsite pakeisti mažiausiai dvi transporto priemones. Greičiausias būdas keliauti tarp terminalų ir iki traukinių stoties yra “monorelsas” arba “oro traukinys”, nesvarbu kaip ji pavadinsite, bet atsiminkite, jog jo kaina yra 5 USD. Su traukiniu greitai dasigausite iki centro, tačiau BŪTINAI bilietą pirkite kasoje. Kasoje sumokėsite apie 7 USD už bilietą, tuo tarpu traukinyje  sumokėsite net dvigubai daugiau. Mokesčio išvengti nepavyks. Apart viešojo transporto, mieste yra labai daug geltonų taksi, kurie yra pigesni už Uber. Norėdami sutaupyti, kelkite ranką ir gaudykite mašiną.

 

O dabar apie Niujorką

niujorkasNiujorkas yra didžiausias JAV mistas ir vienas iš didžiausių miestų pasaulyje. Tai yra pagrindinis JAV ekonominis, politinis, prekybos, finansų, mokslo ir kultūros centras, vertas to, kad jame skirtumėte daug laiko. Deja mes ten praleidome vos keletą dienų ir kalbėti už visą Niujorką aš negaliu, tačiau Manhatanas kelioms dienoms tapo mūsų namais ir meilė jam apsigyveno manyje.

Manhatanas yra vienas iš didžiausių ir svarbiausių Niujorko rajonų, įsikūręs ant kelių salų ir išnaudojęs kiekvieną jų pločių centimetrą.Vienoje iš rajono salų atsigyveno ir Laisvės statula. Tai yra tarsi atskiras pasaulis, sutelkęs savyje didžiulę ekonominę ir kultūrinę jėgą ir leidžiantis apie tai suprasti iš savo griozdiškos masyvios šiuolaikinės architektūros. Tai yra neįtikėtino tikslumo miestas, kuriame net parkas su liniuote atmatuotas. Susidaro jausmas, kad tai yra miestas, kuriame išgyvena stipriausieji, gal būtent dėl šitos priežasties aš norėčiau jame pagyventi. Tam kad išbandyti save. Manhatane yra tiek žmonių, kad vaikštant gatvėmis, jus visą laiką strateguosite, kaip į ką nors neįsirėžti. Prie šito arba pripranti, arba negyveni ten. Bet nepaisant viso šito, Manhatanas yra toks gyvas, toks traukiantis. Pirmą kartą gyvenime aš supratau ką reiškia išsireiškimas betono džiunglės ir kaip reikia vertinti tikrąją gamtą ir kiekvieną, nors ir mažiausią, jos lopinėlį.

niujorkas

Manhatano atspindys aprangos deriniuose

reservedPrieš kelionę į šį miestą aš labai daug domėjausi jo istoriją kultūrą gyvenimu ir labiau už viską panorau patikrinti savo žinias ir pabandyti sukurti kelis derinius, kurie geriausiai, pagal mane, atspindėtų Manhatano nuotaikas.

Pirmą derinį aš pavadinau “Wall Street’o vienatvė”. Tai yra pats tipiškiausias derinys Niujorko atmosferai. Praktiškas, bet tuo pačiu įdomesnis nei ofisų banalybė. Priduodantis pasitikėjimo savimi ir jaukumo. Būtent to, ko reikia miestui, kuriame taip lengva pasijusti vienišai tarp milijono žmonių.

 

 

Reserved plisuotas sijonas, kaina 29,99 Eur

Reserved megztinis stačia apykakle, kaina 19,99 Eur

Reserved kuprinė, kaina 34,99 Eur

 

 

 

Antras “Betoninė romantika” derinys, kurio pagrindiniu akcentu tapo Reserved ilga lengva suknelė su gėlių motyvais. Ši suknelė tiktų bet kuriai progai. Ji yra puikiausias lengvumo ir romantiškumo pavyzdys, kuris ne iš karto siejasi su Niujorku. Lengvumas šiame mieste tarsi mažytis saulės spindulys, sugebėjęs prasimušti pro dangoraižių stogus. Romantika –  tarsi atokvėpio minutė tiems,  kurie priprato bėgti ir skubėti. Tačiau, mano manymu, ši suknelė net per lengva,  todėl  “pasunkinau” ją tokiomis aprangos detalėmis, kaip paltas, kuris puikiai apsaugos nuo gatvių skersvėjų ir kerzų tipo batais.

Reserved gėlėta suknelė, kaina 49,99 Eur

Reserved paltas su vilna, 49,99 Eur

Niujorkas taps įdomiu visiems. Tai yra turtingas muziejų parodų, teatrų miestas. Kiekvienas galės sudaryti geriausią maršrutą pagal savo norus ir susipažinti su šiuo pasauliu per visiškai skirtingas prizmes.

Latest comments

Post a comment